Smutny los The Adventures of Indiana Jones RPG

Znamy wszyscy słynną acz smutną historię o E.T. the Extra-Terrestrial. Ta najpewniej najgorsza gra w historii powstała w ledwie 5 tygodni i nawet Howard Scott Warshaw, osławiony egranizacją Raiders of the Lost Ark, nie miał szans na stworzenie czegoś rozsądnego. Gra ukazała się w grudniu 1982 roku i była jednym z czynników składających się na krach na rynku elektronicznej rozgrywki. Tysiące niesprzedanych kartridży zakopano w Nowym Meksyku, by XXI wieku zostały wydobyte.

Na rynku TRPG też pojawiło się wiele pechowych gier, ale z historią E.T. kojarzy mi się The Adventures of Indiana Jones Role-Playing Game. W 1984 roku TSR opublikował system, a już w 1985 zadecydował o zakończeniu linii i zniszczeniu wszystkich kopii. TSR UK stworzył piramidę z akrylowego szkła z nadpalonej kopii podręcznika, na której widniało logo “diana Jones”. Tak zrodziła się statuetka “Diana Jones Award” wręczana za “Excellence in gaming”.

Pierwszą nagrodę otrzymał Peter Adkison, a [przed]ostatnią (2016) – Eric Lang, choć nie tylko konkretne osoby są nagradzane.PS. W 2011 roku Warshaw został psychoterapeutą. I tym się aktualnie głównie para…

holistyczny