Nie tłumaczę się z zaległości :)

Otóż zebrało się zaległości. A bo to wakacje i różne projekty większe i mniejsze.

Zatem na chwilę przed 1 września (który dziwacznie wypada w tym roku 4 września) kilka wieści z mojego obszaru.

Po pierwsze

Z przyjaciółmi z Lans Macabre lada dzień rozpoczniemy zbiórkę na moją nową książkę 😉 Tym razem będzie o historii narracyjnych gier fabularnych. Redakcją merytoryczną zajmie się Seji, a temat rozwija się dynamicznie.

Po drugie

Moja poprzednia książka, czyli “Byłem geekiem w PRL-u” doczekała się wzmianki na społecznościowym portalu Mariusza Dudy, człowieka z Riverside (dzięki Kacper za danie znaku-sygnału o tym fakcie!). Fajnie, że się tak szerzy temat 🙂

W “Nowej Fantastyce” (nr  8 / 2023) pojawiła się z kolei recenzja autorstwa Lukasa (dzięki Dawid za cynk!), w której porównał mnie do Maćka Parowskiego (niesłusznie), wytknął niedociągnięcia (słusznie) i zapowiedział nową książkę (nieświadomie zapewne). Z Lukasem znamy się od lat, więc tym bardziej cieszę się, iż podszedł do tego godnie i sprawiedliwie.

Jeszcze tylko kwestia ocen na Allegro, bo jest nieźle wciąż 🙂

Po trzecie

Nadciągam na konwenty (znów) – czasu nieco mniej i nie jestem zawsze gotów na tak długo opuszczać rodzinkę, więc jednodniowy wypad na Kapitularz (2 września) i na Copernicon (16 września).

Kapitularz prelekcje:

  • 12.00 – OK Boomer, powiedz nam, co myślisz o „bezpiecznych sesjach”
  • 14.00 – 30 lat RPGów w Polsce – jak wykuwała się „Magia i Miecz”
  • 18.00 – Ogranicza nas tylko wyobraźnia! I mechanika… i świat… i inni gracze…

Copernicon

  • 12.00 – 33 zaskakujące fakty w historii RPG

Po czwarte

Wciąż nade mną wisi kwestia dokończenia opowieści o Hyperze. Póki co musi poczekać na nowy rok – przynajmniej ten szkolny 🙂

holistyczny