Pokémon Day

A wiecie, że dziś jest Pokémon Day, ustanowiony na cześć japońskiej premiery gier Pocket Monsters Red i Pocket Monsters Green w 1996 roku. Później pojawiła się specjalna edycja Pocket Monsters Blue. W 1998 roku w USA i Australii ukazały się one pod tytułem Pokémon Red oraz Pokémon Blue, a finalnie do Europy zawitały oficjalnie dopiero w 1999 roku.
Stworzone przez studio Game Freak gry wydało Nintendo na przenośne konsole Game Boy oraz Game Boy Color. Ich główny twórcą był Satoshi Tajiri. Takie skromne dość były początki pokemanii, którą mamy do dziś.
//powyższe za wiki 🙂

Przy okazji – taka oto ciekawostka:
W tej pierwszej generacji gier o kieszonkowych potworach pojawiło się 151 stworków, ale w żadnej wersji nie było wszystkich. Gracz, który chciał mieć w kolekcji każdego dostępnego pokémona, musiał połączyć swoją przenośną konsolkę kabelkiem z urządzeniem kolegi posiadającego inną edycję gry. Miłośnicy kieszonkowych potworów nie tylko ze sobą rywalizowali, ale także wymieniali się posiadanymi istotami. Międzyludzka interakcja była zatem kluczowa, by stać się władcą wszystkich pokémonów. //za mobygames

A dziś robią po prostu Trade 😉

holistyczny